Gimnazjum nr 11 im. H. Skurpskiego
w Olsztynie

"Szkolne dziś,
to życiowe jutro."

Szkolne Koło Pamięci

 

 


 

Noc Muzeów w Olsztynie

Dnia 20 maja 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum w ramach zaangażowania w działalność szkolnego koła pamięci wzięli udział w Nocy Muzeów w Olsztynie. Zwiedzanie historycznych miejsc rozpoczęli od zamku. W dziedzińcu uczestniczyli w turnieju rycerskim w strojach z epoki. Następne miejsce zwiedzania to Muzeum Nowoczesności, gdzie najbardziej spodobały się doświadczenia z helem. O godzinie 21:30 uczniowie uczestniczyli w nocnym rozpoznawaniu regionalnych zwierząt w Muzeum Przyrody. Zwiedzanie zakończono o 23:00 wejściem na basztę zamkową i podziwianiem widoku miasta nocą. Opiekunem nietypowej lekcji historii poza murami szkoły była B. Gaworska-Skrzypek.

czytaj więcej >

Warsztaty Historyczne „Mniejszość żydowska w Olsztynie”

Dnia 16.05.2017 r. Szkolne Koło Pamięci nawiązało współpracę z fundacją Borussia. Uczniowie z klasy IB wzięli udział w warsztatach historycznych
„Mniejszość żydowska w Olsztynie”. Uczniowie zapoznali się z architekturą przy ul. Zyndrama z Maszkowic (m.in. Dom Mendelsohna,czyli żydowski dom pogrzebowy). Przedstawiona została historia Żydów w Olsztynie i ich kultura.
Uczniowie zobaczyli jak wyglądał kiedyś i dziś budynek Bet Tahara. Prowadząca warsztaty opowiadała o Erichu Mendelsohnie – znanym architekcie z naszego regionu, który zaprojektował m.in. wiele olsztyńskich kamienic.

czytaj więcej >

Dane kontaktowe

więcej

Osiągnięcia

więcej

Nabór

więcej

Jadłospis

więcej